System adaptacyjny

Producent: Aluprof
Cena brutto : 0,00 zł

Cena netto : 0,00 zł
Vat: 23 %

Ocena:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Biały
Brązowy
Beżowy
Srebrny
Ciemny brąz
Szary
Wenge
Winchester
Złoty dąb
Mahoń
Orzech

Biały
Brązowy
Beżowy
Srebrny
Ciemnobrązowy
Szary
Mahoń
Złoty dąb
Winchester
Wenge
Orzech

ROLETY ZEWNĘTRZNE ADAPTACYJNE SK I SKO


W skład rolety wchodzi:

1 - skrzynka aluminiowa
2 - klapa rewizyjna
3 - pokrywa boczna skrzynki
4 - rura nawojowa
5 - pierścień zwiększający
6 - obsada
7 - łożysko
8 - koło nawojowe
9 - ślizgacz pióra w prowadnicy
10 - wieszak
11 - pancerz aluminiowy
12 - zatyczka profilu
13 - listwa dolna
14 - zatyczka listwy dolnej
15 - prowadnica
 

                                                        
 

Rolety w systemach adaptacyjnych SK, SKE i SKP przeznaczone są do zastosowania głównie w budynkach istniejących. Zaletą tych produktów jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie. Rozwiązania te mogą być montowane do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie. W pierwszym przypadku polecane są systemy skrzynek półowalnych SKP, które stanowią doskonałe połączenie z elewacją lub systemy SK i SKE (wersja ze skrzynką ekstrudowaną), gdzie skrzynka ścięta jest pod kątem 45°.

Kurtynę rolety najczęściej stanowią profile wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej wypełnione pianką poliuretanową, posiadające specjalne dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA. To sprawia, że cechują się one podwyższoną odpornością na ścieranie i oddziaływanie czynników atmosferycznych. W ofercie dostępne są również cechujące się większą sztywnością i stabilnością profile wykonane z ekstrudowanego aluminium oraz profile tworzywowe. Systemy rolet adaptacyjnych mają możliwość integracji z moskitierą. Takie kompleksowe rozwiązanie gwarantuje skuteczne zabezpieczenie przed insektami latem, przy jednoczesnej ochronie wnętrza pomieszczeń prze utratą ciepła zimą.

 

 

Grubość pancerza: 39 mm

 

Profil PA 39 należy do najbardziej popularnych profili aluminiowych. O jego powodzeniu może świadczyć fakt, że wykonane z niego rolety od lat chronią domy w całej Europie. Zastosowanie tego profilu sprzyja jego niewielka szerokość i smukły kształt. Nawija się on doskonale i z powodzeniem mieści nawet w niewielkich skrzynkach. Dzięki piance wypełniającej profil, odznacza się on dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Niewielka waga pozwala na użycie napędu ręcznego, sprężynowego lub elektrycznego sterowania. PA 39 oferowany jest w wersji z perforacją lub bez, w szerokiej gamie kolorystycznej zbliżonej do palety RAL. Profile charakteryzują się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i wysoką wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych.

Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Wypełniająca je pianka jest wolna od związków freonu, a farby używane do produkcji nie zawierają kadmu.