Wróć

JAK ZAMONTOWAĆ DRZWI ZEWNĘTRZNE?

 

Montaż drzwi zewnętrznych powinien być przeprowadzony przez osoby wykwalifikowane, od niego zależy czynnik decydujący o bezproblemowym,łatwym i długotrwałym użytkowaniu. Błędnie przeprowadzony montaż prowadzi do uszkodzenia a nawet zniszczenia elementów drzwi.


CZEGO POTRZEBUJEMY DO MONTAŻU?

-pianka montażowa niskoprężna
-dyble montażowe 12 szt.
-wiertarka udarowa
-kliny
-śrubokręt lub wkrętarka
-poziomica(najlepiej dwie, 2m oraz 60 cm)
-metr
-pomocnik


MONTAŻ DRZWI


1. Rozpakuj drzwi nie niszcząc opakowania.

 

2. Sprawdź, czy dostarczony produkt jest zgodny z zamówieniem, czy nie posiada widocznych wad konstrukcji lub materiałowych. Jeśli produkt takie wady posiada, należy go zapakować w opakowanie fabryczne i rozpocząć procedurę reklamacyjną.

3. Sprawdź wymiary otworu w ścianie z zaleceniami przez producenta.

 

4. Wyznacz poziom podłogi.5. Oczyść oraz wyrównaj krawędzie i powierzchnie przygotowanego w ścianie otworu.6. Zdejmij skrzydło,ustawić wstępnie ościeżnice w wybranym miejscu światła przygotowanego w ścianie otworu i unieruchom klinami montażowymi ościeżnice.7. Sprawdź poziom nadproża ościeżnicy oraz pion elementów pionowych ościeżnicy.( prawidłowo osadzona ościeżnica ma takie same przekątne a=b.)

8. Przymocuj ościeżnice za pomocą 12szt dybli, należy zwrócić uwagę aby punkty mocowania dybli stanowiły lity fragment muru.9. Przed nałożeniem piany można spryskać powierzchnie wodą. Nałóż pianę montażową tak aby nie wypłynęła poza ościeżnice, zaczynając od dołu do góry.

10. W międzyczasie zamontuj akcesoria według zaleceń producenta:

-wkładki górna i dolna-klamki11. Załóż skrzydło na ościeżnice i sprawdź czy zamki oraz rygle antywyważeniowe zamykają się bez zacinania, w razie problemów można regulować drzwi za pomocą zawiasów na skrzydle oraz ościeżnicy.
12. Po zastygnięciu pianki usuń jej nadmiar i obrób płaszczyznę otworu w murze.

13. Zamontuj próg z uszczelką oraz zaślep otwory montażowe.

14. Usuń folię ochronną zabezpieczającą skrzydło oraz ościeżnice.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------